10 Dzień Odkrywców - Interaktywny Piknik Wiedzy w Rzeszowie

Poniedziałek 3 czerwca 2019
 

W tym roku "Maluszkowo" po raz pierwszy weźmie udział w 10 Dniu Odkrywców - Interaktywnym Pikniku Wiedzy w Rzeszowie na które serdecznie zapraszamy naszych Maluszków z Rodzinami.

Dzień Odkrywców – Interaktywny Piknik Wiedzy odbędzie się 08.06.2019 r. na terenie Politechniki Rzeszowskiej. Jest to niezwykle edukacyjna przygoda popularyzująca naukę i technikę w formie plenerowej zabawy dla wszystkich małych i dużych odkrywców. Można będzie odwiedzić 4 strefy tematyczne: Pasaż Techniki, Pasaż Nauki, Pasaż Kultury i Sztuki, gdzie znajdą Państwo "Maluszkowo" na stoisku 402 oraz Skwer Historii,

Przygotowaliśmy wiele atrakcji i niespodzianek, które sprawią wiele radości nie tylko dzieciom, ale również i dorosłym

Będą interaktywne pokazy i warsztaty z fizyki, chemii, robotyki, wzornictwa przemysłowego, awioniki, logistyki, informatyki, inżynierii środowiska i biotechnologii. Nie zabraknie też wysokich napięć, pokazów transformatorów Tesli, widowiskowych pojedynków wojów, zbrojnych czasów krucjat i rycerstwa epoki Grunwaldu. Dorobek naukowy i popularnonaukowy, projektowy i konstrukcyjny kół naukowych techników, szkół podstawowych, średnich i uczelni wyższych.

Można będzie spotkać się ze sztuką - malarstwem, rzeźbą, metaloplastyką, ceramiką i... muzyką.

A także sprawdzić na czym polega kuchnia molekularna czyli połączenie gastronomii z nauką. Zobaczyć jak przebiega proces przygotowywania wyjątkowych potraw przy użyciu technik i sprzętów dawniej wykorzystywanych raczej przez naukowców niż kucharzy.

Będą liczne atrakcje dla najmłodszych, trochę starszych i zupełnie dorosłych

Wszystkie piknikowe atrakcje dostępne nieodpłatnie.

Wstęp wolny.

 
 Powrót do poprzedniej strony