Czerwiec w Małej Politechnice

Wtorek 30 czerwca 2020
 

Czerwiec rozpoczyna się od Międzynarodowego Dnia Dziecka. To święto obchodzone jest na caaaałym świecie :) Tego dnia, niezależnie od kraju, kultury, tradycji czy religii najważniejsze są dzieci, ich uśmiech, radość i zabawa.

W naszym żłobku, to najważniejsze święto postanowiłyśmy uczcić lodami :) Stare przysłowie mówi brudne dziecko - szczęśliwe dziecko. Czyż jest coś bardziej słodkiego niż widok uśmiechniętych zajadających się lodami dzieci?

Jak w każdym miesiącu, w czerwcu obchodziliśmy urodziny. Wszystkim czerwcowym solenizantom życzymy wszystkiego dobrego. Nie zabrakło poczęstunku, baloników i tradycyjnego sto lat.

Odbijanie rączek jest świetną zabawą sensoryczną, którą uwielbiają wszystkie dzieci. Za pomocą tej techniki powstały w tym miesiącu piękne prace plastyczne m.in. Żyrafy w wykonaniu grupy najmłodszych (już nie takie maluszki) oraz głowa smerfa. Z okazji Dnia Oceanu grupa średnia (już prawie starszaki) wykonała wspólnie pięknego konika morskiego. Natomiast grupa najstarszych żłobkowiczów (już prawie przedszkolaki) narobiła smaka wykonując czerwoniutkie słodkie truskawki, w końcu w czerwcu zaczyna się sezon na te przepyszne owoce :)

Kolejną doskonałą zabawą, która przynosi wiele korzyści w rozwoju jest wypełnianie kolorami kolorowanki. Warto zachęcać dzieci do kolorowania,nie tylko dla zabawy i relaksu. Kolorując obrazki dzieci ćwiczą motorykę małą, koncentrację uwagi, zwększają swoje sprawności manualne, doskonalą precyzję ruchów co stanowi doskonały wstęp do późniejszej nauki pisania. 

W czerwcu kolejnym ważnym świętem jest Dzień Ojca. Z tej okazji każda grupa wykonała laurki dla swoich tatusiów. Grupa starszaków nauczyła się nawet wierszyka:  

Jest taki jeden facet

Wygląda jak James Bond...

To tatuś mój kochany,

Nie znacie go?

To błąd!!!!!

Ostatnim wydarzeniem, które miało swój debiut w czerwcu było wyjście na spacer. Pierwsze szlaki przetarła grupa starszaków. Na początek spacer wokół placówki, potem wizyta na placu zabaw. Zapraszam do galerii

 
 Powrót do poprzedniej strony