GRUDZIEŃ W MALUSZKOWIE

Piątek 27 grudnia 2019
 

I choć za oknem śniegu brakowało i zima nie przybyła, to grudzień w Maluszkowie był miesiącem w którym panowała iście świąteczna atmosfera. Z wielką radością oczekiwaliśmy na Święta Bożego Narodzenia, wprowadzając słownictwo związane z zimą i świętami. Z tego względu już w pierwszym tygodniu  grudnia z ogromnym zapałem zabraliśmy się za ubieranie choinki. Dzieci przy pomocy Cioć, zawiesiły bombki, gwiazdki i światełka. Choinka wyglądała prześlicznie, a dumni Żłobkowicze nie mogli się napatrzeć na efekt swojej pracy :)

Kolejnym niezwykle ważnym i jakże wyczekiwanym wydarzeniem była wizyta wyjątkowego gościa – świętego Mikołaja. Na spotkanie przygotowywaliśmy się już wcześniej, wykonując piękne prace plastyczne z jego wizerunkiem, m. in.: poprzez naklejanie poszczególnych elementów (twarz świętego Mikołaja, oczy, wąsy, nos) na wycięty czerwony duży trójkąt, czy też kolorowanie jego podobizny. Nie zabrakło również piosenek mikołajkowych. Ćwiczyliśmy te, które już znamy oraz zapoznawaliśmy się z nowymi. Aż w końcu nadszedł ten dzień! Przebrani w mikołajkowe gadżety, najpierw przygotowaliśmy poczęstunek – ciasteczka, pierniczki i mleczko dla Mikołaja oraz marchewkę dla jego pomocników reniferów, a następnie udaliśmy się na drzemkę. Po drzemce, bardzo rozentuzjazmowani chodziliśmy po śladach jakie zostawił święty. W ten sposób chcieliśmy go odnaleźć i zobaczyć gdzie się udał z prezentami. Nie mieliśmy dużego problemu ze znalezieniem paczuszek i szybko się z tym zadaniem uporaliśmy. Mikołaj zostawił również dla Żłobkowiczów list w którym poinformował dzieci, że wszystko widzi – czy są grzeczne czy nie, a także prosił by byli dla siebie mili i dzielili się zabawkami :) To był wielki dzień, a pociechy na pewno zapamiętają go na długo!

Gdy już emocje opadły w kolejnych dniach, w dalszym ciągu wspólnie przygotowywaliśmy się na nadejście świąt. Oglądaliśmy ilustracje przedstawiające zimę, śnieżynki, bałwana, choinkę oraz sanie z prezentami. Własnoręcznie też dzieci pomalowały farbami styropianowe ozdoby – aniołki, choinki, bombki w kolorach świątecznych, utrwalając czerwony, zielony i niebieski. Ach, to był naprawdę magiczny czas, a namiastkę tego można podziwiać w galerii…

W grudniu urodzinki obchodziła Ola B. Wszystkiego najwspanialszego Solenizantko, dużo zdrówka i radości!

 
 Powrót do poprzedniej strony