LISTOPAD W MALUSZKOWIE

Piątek 6 grudnia 2019
 

Żłobkowicze Maluszkowa Primus rozpoczęli miesiąc listopad od przygotowań do niezwykle ważnego dla Nas – Polaków, Święta Niepodległości. W dniu 08.11, w naszej placówce zrobiło się uroczyście od barw narodowych, bowiem każdy maluch był ubrany na biało – czerwono. Nasi mali Polacy nieco zaskoczeni, ale bardzo zaciekawieni słuchali nieznanych dotąd melodii patriotycznych z zapartym tchem. Najbardziej spodobała im się piosenka pt. „ Jesteśmy polką i polakiem…”. Muminki jak i Smerfiki przyswoiły tego dnia kolor biały i czerwony, poprzez pracę plastyczną (malowanie i odbijanie swoich rączek), następnie składając z kartek papieru flagę Polski czy też bawiąc się biało – czerwonymi balonikami.

Kolejnym dniem jaki obchodziliśmy w placówce był Światowy Dzień Drwala. Mało kto zdaje sobie sprawę, jak wiele do rozwoju cywilizacyjnego ludzkości wnieśli i wnoszą drwale, dlatego też Ciocie na podstawie rysunków przybliżyły postać drwala i opowiedziały dzieciakom czym on się zajmuje, jak niegdyś pracowali i jakich narzędzi używali. Żłobkowicze z wielką uwagą słuchały tych jakże interesujących i ciekawych opowiastek. Następnie pięknie wystrojeni w kraciaste koszule koszule i dżinsy pozowali do zdjęć z jednym z narzędzi, jakim jest siekiera do rąbania drzewa. Chłopcy, jako że jest to męski zawód mieli przy tym najwięcej radochy :) Pozostając w tematyce leśnej, wykonaliśmy piękne jeże z masy solnej. Doskonaliliśmy w ten sposób motorykę małą. Pracowaliśmy również z nowym materiałem, jakim są zapałki. Dzieci z niewielką pomocą Cioć poradziły sobie z tym zadaniem na medal!

W połowie miesiąca odbyło się dla naszych podopiecznych podniosłe wydarzenie , a mianowicie pasowanie na Żłobkowicza. Dzieci już oficjalnie stały się najważniejszą częścią Maluszkowa :) Aby to przypieczętować, zostały odczytane słowa przysięgi, a każdy Żłobkowicz składając obietnicę  - złożył własnoręcznie ”podpis” w postaci odciśnięcia swojego paluszka. To był niezwykle uroczysty moment, a i cały dzień stał się dniem pełnym wrażeń!

19 listopada w Żłobku zrobiło się czarno, gdyż dzieci zamieniły się w koty, przywdziewając kocie gadżety – uszy, ogonki, kokardki, tym samym celebrując obchodzony tego dnia „Dzień Czarnego Kota”. Ponadto, nie mogło obyć się od zapoznania dzieci z ciekawostkami dotyczącymi czarnych kiciusiów, od picia mleczka z talerzyków ”jak kotek”, czy też wykonania kociej pracy plastycznej z użyciem talerzyka papierowego, guzików i zapałek. Tego dnia też, zawitał do nas Pan fotograf i wykonał piękne zdjęcia do kalendarza noworocznego :)

Kilka dni później odbył się Dzień Kredki. Grupa Muminków zamieniła szary, listopadowy dzień w kolorowy, poznając i utrwalając kolory oraz kształtując sprawności manualne kolorując malowanki.

Miesiąc zakończyliśmy od obchodów święta Pluszowego Misia. Żłobkowicze mogli w tym dniu poczuć się jak miś, poprzez zakładanie kolorowych masek. Oprócz tego, z malutką pomocą dzieciaki ślicznie zaśpiewały piosenkę „Jadą jadą misie…”, z otwartymi buziami oglądnęły jedną z najstarszych bajek jaką jest „Miś Uszatek” oraz posłuchały wierszyka tematycznego odnoszącego się do tego dnia. Na pamiątkę, każdy otrzymał dyplom i jednocześnie stał się przyjacielem pluszowego misia.

Miesiąc listopad upłynął nam także na wielu różnych zabawach np.: budowaliśmy wspólnymi siłami zamek z dużych klocków (było przy tym śmiechu co niemiara ;D), układaliśmy układanki z kolorowych patyczków – jest to wspaniała zabawa, która wymaga od dziecka odrobiny skupienia uwagi, obserwacji i odpowiedniego manipulowania kolorami, obserwowaliśmy jak magiczne pudełko zmienia kolory i rysowaliśmy na nim różne kształty czy też wykonaliśmy pracę „Jesienny deszcz”. A wszystko to można podziwiać w galerii :)

W miesiącu listopad, swoje urodzinki świętowały: Natalka K. oraz Ola R. Solenizantkom życzymy wszystkiego najjjwspanialszego! Sto latek! :)

 
 Powrót do poprzedniej strony