Luty w Małej Politechnice

Piątek 28 lutego 2020
 

Na początku miesiąca, grupa starszaków miała do nadrobienia Dzień Zebry, który nie udało się zrealizować w styczniu. Tego dnia mogliśmy poczuć się jak na prawdziwej sawannie. Naszą sale opanował kolor czarno-biały. Oprócz spaceru do wodopoju, nasze zebry potańczyły sobie w kółeczku oraz w parach do piosenki "Pani Zebra".

Oprócz wspomnianych wcześniej wydarzeń takich jak: Bal Walentynkowo Karnawałowy czy wizyta pieska Luci, w lutym urodziny obchodzili:  Kacperek, Julcia, Mateuszek, Zuzia i Piotruś. Solenizantom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

W tym miesiącu wśród "nietypowych świąt" znalazł się między innymi Międzynarodowy Dzień Pizzy, który przypadał na 09.02. Grupa starszaków postanowiła przygotować własną papierową wersję tych włoskich puszystych placków. Najpierw dzieci przygotowały z papierowych talerzyków spody do pizzy a następnie mogły powybierać swje ulubione dodatki. Efekt końcowy robił smaka :)

W lutym świętowaliśmy jeszcze Walentynki, Dzień Kota, Dzień Dinozaura oraz Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Wszystkie te "nietypowe święta" inspirują nas do ciekawych zajęć edukacyjnych oraz kolorowych pracy plastycznych z wykorzystaniem nie tylko rączek ale i ziemniaka lub szczotki. Jak widać na zamieszczonych zdjęciach nasi żłobkowicze chętnie uczestniczą w proponowanych zajęciach a przede wszystkim są zadowoleni i szczęśliwi. Serdecznie zapraszam do galerii.

 
 Powrót do poprzedniej strony