MARZEC W GRUPIE MALI MATEMATYCY

Czwartek 31 marca 2022
 

MARZEC W GRUPIE MAŁYCH  MATEMATYKÓW

 

Miesiąc marzec Mali Matematycy rozpoczęli od Dnia Kobiet. W  tym dniu  wszyscy chłopcy składali życzenia dziewczynkom. Nie obyło się bez drobnych upominków i kwiatków.
Z dziewczęcych buź nie schodził uśmiech, a chłopcy zachowywali się jak gentelmeni.
W kolejnym tygodniu dzieci obchodziły Dzień Pandy. Miały okazję poznać ważne ciekawostki z życia tego niezwykłego niedźwiadka, dowiedziały się, jak ważna jest ochrona zagrożonych gatunków oraz  wykonały pracę plastyczną pt. „Panda”. 21 marca maluchy wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie pożegnania zimy- przywitania wiosny. Wszystkie przebrały się za wiosenne kwiatki, zebrały się przed przedszkolem by wyruszyć z barwnym korowodem na czele, którego widniała Marzanna.  Głośno wołały: „ Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno. Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy! „oraz poprosiły ją aby wybrała się na długi urlop, daleko za morze. Miały nadzieję, że ich działania były skuteczne, a wiosna na dobre się rozgości, przynosząc ciepłe i słoneczne dni. Kolejnym wydarzeniem  przedszkolu był Dzień gofra. Tego dnia maluchy zajadały się pysznymi goframi z bitą śmietaną, dżemem
i owocami. Degustacja gofrów dostarczyła im ogromnej radości. Gofry smakowały znakomicie. Na zakończenie miesiąca  odbył się Dzień marchewki, dzieci   dowiedziały  się jakie  wartości odżywcze posiada marchewka i dlaczego należy je jeść w różnej postaci.

 
 Powrót do poprzedniej strony