MARZEC W ŻŁOBKU

Piątek 1 kwietnia 2022
 

Przyszła do nas piękna wiosna

Wielką radość nam Przyniosła !

Najpierw zawiał ciepły wietrzyk,

Potem z chmurki mokry deszczyk,

Zaświeciło jasne słonko,

Zatrzymało się nad łąką…

Miesiąc marzec zaczęliśmy od Dnia Kobiet . Jest to taki dzień w roku, w którym świętują wszystkie kobiety, zarówno te duże jak i te małe. Nasze dzieci z tej to okazji wykonały piękne prace plastyczne aby można je było podziwiać na naszej tablicy a swoim mamom wręczyli piękne kwiaty, które sami przygotowali.

14 Marca świętowaliśmy dzień motyli. Na tą cudną okoliczność mieliśmy różne gry i zabawy. Pierwszą zabawą było „Łapanie motyli”, która rozwija koordynację oko-ręka. Zadaniem dzieci było złapanie w siatkę motylka. Kolejną zabawą były motylkowe puzzle, które usprawniają motorykę małą i precyzję wzrokową. Na koniec zrobiliśmy różnobarwne motylki, które w piękny sposób dzieci ozdobiły.

21 marca w naszym żłobku maluszki zgodnie z tradycją pożegnały zimę a powitały upragnioną wiosnę. Każde takie święto, to dla nich wyjątkowe wydarzenie. W tym dniu pożegnaliśmy „Marzannę”, która jest symbolem zimy. Na koniec  starszaki wraz z maluszkami wesoło bawiły się, podskakując i tańcząc w rytm muzyki, zapraszając Panią Wiosnę. Teraz już tylko oczekujemy słoneczka i pięknej pogody.

28 Marca z okazji Dnia Kolorów dzieci utrwalały umiejętności rozpoznawania kolorów, nazywały kolory, szukały w Sali rzeczy w podanym przez Ciocię kolorze. Uczestniczyły w zabawach tematycznych tj.: „Mam taki kolor”, „Czarodziejski pędzel” oraz z chustą animacyjną na koniec wykonały wspólnie z maluszkami piękną tęczę .

 
 Powrót do poprzedniej strony