Po przerwie - Maj w Maluszkowie

Piątek 29 maja 2020
 

Nadeszła chwila, na którą Ciocie tak długo czekały, powrót do żłobka. Wszyscy wiemy, że taka przerwa, nawet dla wprawionych żłobkowiczów, jest znacząca i może wybić dziecko z codziennego rytmu dnia. Trochę obawiałyśmy się, że po prawie 2 miesiącach, czekać nas będzie ponowna adaptacja. Na szczęście nasze maluszki miło nas zaskoczyły. Poza małymi wyjątkami, wszyscy chętnie, odważnie i z uśmiechem na twarzy żegnali w szatni swoich rodziców. Czasami pojawił się mały kryzys, chwila zwątpienia, tęsknota, jednak szybko smuteczki znikały gdy tylko dzieci przekraczały progi swoich sal. 

W Maju więcej czasu poświęciliśmy na zabawy ruchowe, czytanie bajek, słuchanie dźwięków, ogladanie plasz edukacyjnych , śpiewanie piosenek i wizyty w łazience :) Muszę przyznać, że dużym i miłym zaskoczeniem po powrocie, był brak pieluchy u znacznej większości naszych podopiecznych. 

Najważniejszym świętem tego miesiąca jest bez wątpienia Dzień Matki, który w naszym kraju obchodzony jest 26.05. Z tej okazji nasi żłobkowicze przygotowali piękne laurki. Maluszki odbijały paluszki, średniaki rączkę a grupa starszaków wykonała różyczkę przy pomocy...selera naciowego. Wszystkim mamom życzymy samych radości. zapraszam do galerii.

 
 Powrót do poprzedniej strony