Wesoły Październik

Czwartek 31 października 2019
 

Za nami kolejny miesiąc pełen przygód, uśmiechów i dobrej zabawy. Do naszego żłobka zawitała jesień. Nasze okna zdobią piękne dekoracje, w holu pojawiły się ozdoby i prace plastyczne o tematyce jesiennej.

Już 01.10 we wtorek, nasz żłobek odwiedził Teatrzyk Pixel, który przedstawił dzieciom bajkę o trzech świnkach. Dla naszych maluszków było to pierwsze takie doświadczenie i trzeba przyznać, że dzieci były bardzo skupione, zainteresowane, reagowały żywo i entuzjastycznie. Nastepnie odbyła się sesja zdjęciowa, która również przebiegła pomyślnie.

W tym miesiącu obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt i Dzień Kundelka. Dzieci zdobywały wiadomości na temat zwierząt egzotycznych, wiejskich i domowych. Powstało dużo prac plastycznych, odbijaliśmy rączki, stópki, słuchaliśmy odgłosów zwierząt, piosenek "Idziemy do Zoo", "Kundel bury", a nawet kicaliśmy jak zajączki.

Światowy Dzień Uśmiechu to jeden z najweselszych dni w roku. Jak mawiał J.Korczak: "Nie ma nic piękniejszego na świecie niż beztroski uśmiech szczęśliwego dziecka."

Pod koniec miesiąca, u naszych sąsiadadów przedszkolaków odbył się Halloweenowy bal, atmosfera duszków, pajączków i czarodziejek udzieliła się też żłobkowiczom, co zaowocowało "strasznymi" pracami plastycznymi  i sesją zdjeciową z dynią.

 
 Powrót do poprzedniej strony